OBECNIE PRACUJĄCY:

 

proboszcz – mgr teologii ks. Dariusz Gąska,
Kapelan Ratownictwa Górniczego w diecezji gliwickiej
ur. 30.07.1965 w Krapkowicach
święcenia kapłańskie 15.06.1991 w Opolu
pochodzi z parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

Historia posługi:

 

od do stanowisko parafia
27 sierpnia 1991 01 września 2000 wikariusz Gliwice – Wszystkich świętych
02 września 2000 31 sierpnia 2001 rezydent Gliwice Sośnica – Najświętszej Maryi Panny Wspomożenie Wiernych
01 września 2001 09 października 2005 wikariusz Gliwice – Matki Boskiej Częstochowskiej
10 października 2005 proboszcz parafia śa. Anny Bytom

wikariusz – mgr teologii Ks. Grzegorz Kozakiewicz – urodził się 18.04.1978 r. w Siemianowicach Śl. Pochodzi z parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w Lublińcu-Steblowie. Ma żyjącego ojca i dwóch braci. W latach 1985 – 1993 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu. W 1993 r. rozpoczął naukę w Technikum Budowlanym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Lublińcu, które ukończył w 1998 r. W tym też roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Święceń diakonatu udzielił mu Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol 10.05.2003 r. w kościele seminaryjnym pw. św. Jadwigi Śl. Praktykę diakońską odbywał w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzebiniu. Dnia 29.05.2004 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Jana Wieczorka w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Jego pierwszą placówką wikariuszowską była parafia św. Mikołaja w Pyskowicach, gdzie posługiwał do 2007 r. Kolejnym miejscem jego posługi duszpasterskiej była parafia św. Wawrzyńca w Zabrzu Mikulczycach. Następnie został skierowany do parafii św. Jacka w Bytomiu Rozbarku, w której duszpasterzował od 2008 do 2012 r. Na lata 2012 – 2014 przypadała jego posługa kapłańska w parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach. W latach 2014 – 2019 pełnił posługę duszpasterską w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach na Trynku.

wikariusz – mgr teologii Ks. Łukasz Kwieciński

Poprzedni Księża:

ks. Antoni Żelasko administrator (1986-06-26 – 1986-11-25)
ks. Antoni Żelasko proboszcz (1986-11-26 – 2005-10-06)
ks. Henryk Bensz wikariusz (1988-08-28 – 1992-08-28)
ks. Leszek Kasprzyszak wikariusz (1990-08-27 – 1993-08-27)
ks. Wojciech Ciosmak wikariusz (1990-08-27 – 1996-08-26)
ks. Zygfryd Nowara wikariusz (1992-08-29 – 1995-08-27)
ks. Mariusz Laskowski wikariusz (1996-08-27 – 1999-08-20)
ks. Michał Wilner wikariusz (1999-08-21 – 2000-08-15)
ks. Artur Sepioło wikariusz (2000-08-16 – 2002-08-31)
ks. Grzegorz Szyguła wikariusz (2002-09-01 – 2007-02-12)
ks. Grzegorz Sokalski wikariusz (1.03.2007 – 31.08.2009)
ks. Adam Kopel wikariusz (1.09.2007 – 31.08.2012)
ks. Tomasz Hajok wikariusz ( 01.09.2009 – 31.08.2015)
ks. Krzysztof Plewnia wikariusz ( 01.09.2012 – 31.08.2015)
ks. Leszek Skorupa wikariusz (1.09.2015 – 31.08.2019)

Księża pochodzący z parafii:

 

Ks. Grzegorz Kotynia – 1993, Ks. Ryszard Kotynia – 1997, Ks. Michał Picz – 2019