Parafia św. Anny | Dzieci Maryi
15437
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15437,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Dzieci Maryi

Dzieci Maryi – opiekun: ks. Leszek Skorupa

 

Pierwszym i podstawowym celem tego ruchu jest głębokie poznanie Matki Jezusa Chrystusa – Maryi. Drugim również bardzo ważnym celem jest upodobnienie się do Maryi, która jest dla nas wzorem wiary, nadziei, miłości i doskonałego zjednoczenia z Jezusem.
Grupa dzieci Maryi obchodzi swoje święto 8 grudnia. Tego dnia starsze marianki odnawiają swoje przyrzeczenia, a młodsze przyrzekają być wiernym dzieckiem Maryi i otrzymują medalik z wizerunkiem Niepokalanej.
Spotkania dzieci Maryi odbywają się w soboty o godz. 10.00. Każde spotkanie rozpoczyna się modlitwą, a po niej następuje część formacyjna prowadzona przez księdza lub animatorkę. Czasami odbywają się gry, konkursy i inne ciekawe zabawy.
Nasza wspólnota bierze aktywny udział podczas nabożeństw różańcowych i majowych. Marianki można także zobaczyć w niedzielę w kościele, kiedy to stoją ze swym sztandarem w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
Dziewczęta, które chciałyby zapisać się do wspólnoty dzieci Maryi zapraszamy na sobotnie spotkanie.